• A i Aabenraa's medlemsside

 • A i Aabenraa - facebook

 • Socialdemokraterne

Socialdemokraterne i Aabenraa

Folketingskandidat


Henrik Lüth
- Folketingskandidat i Aabenraa Kreds
Henrik Lüth
24 63 77 08

  lyth@privat.dk

  Mød Henrik på facebook


Borgmesterkandidat


Karsten Meyer Olesen
- Borgmesterkandidat i Aabenraa Kommune
Karsten Meyer Olesen
22 86 37 30

  meyer10@outlook.dk

  Mød Karsten på facebook


Europa-Parlamentet


Christel Schaldemose
- Medlem af Europa-Parlamentet
Christel Schaldemose
 
• Udvalget for
Det Indre Marked og Forbrugerbeskyttelse
 
• Udvalget for
Landbrug og Udvikling af Landbrugsdistrikter
 
• Udvalget for
Miljø, Folkesundhed og Fødevaresikkerhed
 

  Christel i EU(valg)

  Møde Christel på facebook

  Christels hjemmeside

  Christels EU-side


Region Syddanmark


Andrea Terp - Medlem af Region Syddanmark
AABENRAA
Andrea Terp
51 90 38 07

  Andrea.Terp@regionsyddanmark.dk


Den Socialdemokratiske
gruppe i
kommunalbestyrelse


POVL KYLLING PETERSEN
AABENRAA
POVL KYLLING PETERSEN
21 65 36 52

  pkp@aabenraa.dk


  Økonomiudvalget (næstformand),
  Social- og Sundhedsudvalget (formand),
  Grundsalgsudvalget.


KIM BRANDT
BOVRUP
KIM BRANDT
20 14 15 59

  kim.brandt@3f.dk


  Økonomiudvalget,
  Arbejdsmarkedsudvalget (næstformand).


CHRISTIAN PANBO
AABENRAA
CHRISTIAN PANBO
74 62 66 74

  post@christianpanbo.com


  Teknik- og Miljøudvalget,
  Kultur- og Fritidsudvalget (næstformand),
  Arwos.


SIGNE BEKKER DHIMAN
AABENRAA
SIGNE BEKKER
41 66 44 49

  Signe på facebook


  Kultur- og Fritidsudvalget,
  Tvangsfjernelsesudvalget (formand).


ERIK ULDALL HANSEN
AABENRAA
ERIK ULDALL HANSEN
23 34 44 53

  uldallerik@gmail.com


  Arbejdsmarkedsudvalget,
  Vækst og Udviklingsudvalg (næstformand).


SVEND HANSEN TARP
RØDEKRO
SVEND HANSEN TARP
24 24 06 33

  sht@aabenraa.dk


  Økonomiudvalget,
  Social- og Sundhedsudvalget,
   §17,4-udvalget for forebyggelse.


HELGA NØRGAARD
BOV
HELGA NØRGAARD
74 67 28 26

  hn@aabenraa.dk


  Teknik- og Miljøudvalget,
  Vækst og Udviklingsudvalg.


DORTE SOLL
KRUSÅ
DORTE SOLL
40 85 11 52

  dbso@aabenraa.dk


  Børn- og Ungeudvalget (næstformand),
  Kultur- og Fritidsudvalget.


Kalender for
Socialdemokraterne i Aabenraa


Bliv medlem taleboble
Bliv medlem

Aabenraa kreds består af 6 partiforeninger:

 • Bov

 • Ensted

 • Lundtoft

 • Rødekro

 • Tinglev

 • Aabenraa

Klik på den partiforening du vil være medlem af og skriv dit navn og din adresse, så vil du blive kontaktet.
Der er intet 'bopælskrav', så du kan godt bo i Rødekro området og blive medlem i Tinglev eller omvendt.

 • Spørgsmål - kan mailes her!